Kotilolista


Kotikätilöt on järjestetty päätoiminta-alueensa mukaan etelästä ylöspäin.

Anu Suomalainen, Helsinki
kukkamaaria2008@hotmail.com

Linda Andberg, Helsinki
linda.andberg@gmail.com

Jenna Hellstén, Helsinki, Uusimaa, Turku
midwifejenna.com, Siskosisun@gmail.comFacebook, Instagram

Emmi Niemi, pääkaupunkiseutu, Uusimaa ja Päijät-Häme
Kätilö Emmi Niemi, emmi.k.rissanen@gmail.com, 040 764 8208, Facebook

Ria Malva, pääkaupunkiseutu, Uusimaa, Turku ja Varsinais-Suomi
Rakkauden Kohtu, rakkaudenkohtu.com, rakkaudenkohtu@gmail.com, 050 490 4564

Karoliina Helle, pääkaupunkiseutu, Uusimaa
Nuppunen, nuppunen.com, nuppunen@nuppunen.com, 040 747 1790

Katerine Lindroos, pääkaupunkiseutu, Uusimaa
Kätilö Kata, katilokata.com, katilokata@gmail.com, 040 074 0601

Johanna Honkanen, Uusimaa +300km
Tmi kätilö, kädet ja sydän, www.versojajuuret.fiversojajuuret@gmail.com, Facebook, Instagram

Kirsi Hjort, Helsinki, Uusimaa ja Etelä-Suomi
www.katilokirsi.fi, kirsi.hjort@gmail.com, 0505630516, Facebook, Instagram

Anneli Skovbjerg, Turku ja lähialueet
Kätilön kammari, anneli.skovbjerg@gmail.com, 050 594 0694

Johanna Tiitta, Turku ja lähialueet
Kätilön kammari, johanna.tiitta@katilonkammari.fi, 040 354 8599

Päivi Hellman-Nurmi, Turku ja lähialueet
Kätilön kammari, phnurmi1@gmail.com, 050 591 7708

Enni Huisman – Etelä-Suomi
Tmi Käpylän kätilö, enni.huisman@hotmail.com, 040 716 9135, Facebook, Instagram

Eliisa Karttunen, Pori +150 km
Maailma navassa, synnytys.info, maailma.navassa@gmail.com, 044 046 0463

Silja Sjölund, Pori, Satakunta ja lähialueet
Helmi & Taimi, helmijataimi.fi, silja.sjolund@helmijataimi.fi, 044 531 6975

Aradhana Seva Kaur, Tampere +300 km
piamatleena@gmail.com, 045 180 7180

Laura Katisko, Tampere +200km
katisko.laura@gmail.com 050 538 3528

Antje Pukari, Pirkanmaa ja lähialueet
kutsu@katiloluoksesi.fi, 044 239 7573
Suvi Lähteenkorvan kanssa parina

Suvi Lähteenkorva, Pirkanmaa ja lähialueet
Sateenkaarisydän, sateenkaarisydan.fi, suvi@sateenkaarisydan.fi, 040 750 8199

Silja Seppänen, Pirkanmaa, Kanta-Häme ja Jyväskylä
Vauvantai, vauvantai.fi/omakatilo, silja.seppanen@vauvantai.fi, 045 257 90 77

Helena Liuski, Joensuu ja Kuopion seutu
Synnytyskopla, synnytyskopla.fi, helena@synnytyskopla.fi

Aila Miettinen, Kuopio
ailam.net, aila.miettinen@kolumbus.fi

Camilla Snickars, Vasa, Österbotten
Jordmor, jordmor.fi, jordmorfinland@gmail.com, 050 358 0901

Mira Laitinen, Vaasa ja lähialueet
Maamo, www.katilomaamo.com, maamomira@gmail.com

Mia Majasaari, Vaasa ja lähialueet
Mia Maa, www.miamaa.fi, info@miamaa.fi

Kristiina Tervonen, Oulu ja lähialueet
Käsi Sydämellä, www.kasisydamella.fi, katilopalvelu@gmail.com, 044 971 9879, Facebook

Tuija Marttila, Oulu ja lähialueet
Kätilöpalvelu Elämänpuu, thujapuu@gmail.com, 050 350 9486

Jos haluat muuttaa tietojasi tai saada yhteystietosi sivulle, lähetä tiedot osoitteeseen webmaster@aktiivinensynnytys.fi.