Kotilolista


Kotikätilöt on järjestetty päätoiminta-alueensa mukaan etelästä ylöspäin.

Anu Suomalainen, Helsinki
kukkamaaria2008@hotmail.com

Linda Andberg, Helsinki
linda.andberg@gmail.com

Emmi Niemi, pääkaupunkiseutu, Uusimaa ja Päijät-Häme
Kätilö Emmi Niemi, emmi@katiloemmi.net, 040 764 8208, Facebook

Ria Malva, pääkaupunkiseutu, Uusimaa
Rakkauden Kohtu, rakkaudenkohtu.com, rakkaudenkohtu@gmail.com, 050 490 4564

Karoliina Helle, pääkaupunkiseutu, Uusimaa
Nuppunen, nuppunen.com, nuppunen@nuppunen.com, 040 747 1790

Johanna Honkanen, Uusimaa, max. 300 km pääkaupunkiseudulta
Kätilö, kädet ja sydän, kotiinkotilo.fi, kotiinkotilo@gmail.com, 040 964 4063

Anna Paul, Turun seutu, sovittavissa
Kätilön koti, katilonkoti.fi, katilon.koti@gmail.com, 046 964 5583, Facebook

Anneli Skovbjerg, Turku ja lähialueet
Kätilön kammari, anneli.skovbjerg@gmail.com, 050 594 0694

Johanna Tiitta, Turku ja lähialueet
Kätilön kammari, johanna.tiitta@katilonkammari.fi, 040 354 8599

Päivi Hellman-Nurmi, Turku ja lähialueet
Kätilön kammari, phnurmi1@gmail.com, 050 591 7708

Enni Huisman – doulakätilö, Etelä-Suomi
enni.huisman@hotmail.com, 040 716 9135, Facebook

Jenna Hellstén, Etelä-Suomi
Kätilö Midwife Jenna Hellstén, siskosisun@gmail.com, Facebook

Eliisa Karttunen, Pori +150 km
Maailma navassa, synnytys.info, maailma.navassa@gmail.com, 044 046 0463

Silja Sjölund, Pori, Satakunta ja lähialueet
Helmi & Taimi, helmijataimi.fi, silja.sjolund@helmijataimi.fi, 044 531 6975

Prem Avrati Laine, Tampere +300 km ja Itä-Suomi
piamatleena@gmail.com, 045 180 7180

Antje Pukari, Pirkanmaa ja lähialueet
kutsu@katiloluoksesi.fi, 044 239 7573
Suvi Lähteenkorvan kanssa parina

Suvi Lähteenkorva, Pirkanmaa ja lähialueet
Sateenkaarisydän, sateenkaarisydan.fi, suvi@sateenkaarisydan.fi, 040 750 8199

Elsa Markkinen, Joensuu ja Kuopion seutu
Synnytyskopla, synnytyskopla.fi, elsa@synnytyskopla.fi

Helena Liuski, Joensuu ja Kuopion seutu
Synnytyskopla, synnytyskopla.fi, helena@synnytyskopla.fi

Aila Miettinen, Kuopio
ailam.net, aila.miettinen@kolumbus.fi

Heli Rämäkkö, Seinäjoki ja lähialueet
Tmi Hedelmäpuu, hedelmapuu.me

Camilla Snickars, Vasa, Österbotten
Jordmor, jordmor.fi, jordmorfinland@gmail.com, 050 358 0901

Mira Laitinen, Vaasa ja lähialueet
Maamo, maamomira@gmail.com

Kristiina Tervonen, Oulu ja lähialueet
Käsi Sydämellä, www.kasisydamella.fi, katilopalvelu@gmail.com, 044 971 9879, Facebook

Tuija Marttila, Oulu ja lähialueet
Kätilöpalvelu Elämänpuu, thujapuu@gmail.com, 050 350 9486

Miina Hirvikangas, Oulu + 200km
Merioulun neuvola, merioulunneuvola.fi, miina@merioulunneuvola.fi, 040 163 4249

Pipsa Savolainen, Oulu + 200km
Merioulun neuvola merioulunneuvola.fi, pipsa@merioulunneuvola.fi, 040 163 4250

Jos haluat muuttaa tietojasi tai saada yhteystietosi sivulle, lähetä tiedot osoitteeseen webmaster@aktiivinensynnytys.fi.