Kotilolista


Anu Lampinen

Pääkaupunkiseutu

Kätilötalo

anu@katilotalo.fi

050-3019631

Anu Suomalainen

Helsinki

kukkamaaria2008@hotmail.com

Prem Avrati Laine

Tampere +300 km ja Itä-Suomi

Piamatleena@gmail.com

045-1807180

Emmi Niemi

Pääkaupunkiseutu, Uusimaa ja Päijät-Häme.

Kätilö Emmi Niemi

emmi@katiloemmi.net

040-7648208

Enni Huisman – doulakätilö

Etelä-Suomi

enni.huisman@hotmail.com

040-7169135

Jenna Hellstén

Etelä-Suomi

Kätilö Midwife Jenna Hellstén

siskosisun@gmail.com

Johanna Honkanen

Uusimaa sekä max. 300 km pääkaupunkiseudulta

Kätilö, kädet ja sydän

Kotiinkotilo@gmail.com

040-9644063

Linda Andberg

Helsinki

Linda.andberg@gmail.com

Ria Malva

Pk-seutu, Uusimaa

Rakkauden Kohtu

rakkaudenkohtu@gmail.com

050-4904564

Anna Paul

Turun seutu, sovittavissa

Kätilön koti

Facebook @katiloanna

katilon.koti@gmail.com

046-9645583

Anneli Skovbjerg

Turku ja lähialueet 

Kätilön kammari

anneli.skovbjerg@gmail.com 

050-5940694

Johanna Tiitta

Turku ja ympäristökunnat

Kätilön kammari

johanna.tiitta@katilonkammari.fi

040-3548599

Päivi Hellman-Nurmi 

Turku ja lähialueet

Kätilön kammari

phnurmi1@gmail.com 

050-5917708

Antje Pukari

Pirkanmaa ja lähialueet

Suvi Lähteenkorvan kanssa parina

kutsu@katiloluoksesi.fi

044-2397573

Suvi Lähteenkorva 

Pirkanmaa ja lähialueet

Sateenkaarisydän

suvi@sateenkaarisydan.fi

040-7508199

Aila Miettinen

Kuopio

www.ailam.net

aila.miettinen@kolumbus.fi

Elsa Markkinen

Joensuu ja Kuopion seutu

Synnytyskopla

elsa@synnytyskopla.fi

Helena Liuski

Joensuu ja Kuopion seutu

Synnytyskopla

helena@synnytyskopla.fi

Eliisa Karttunen

Pori ja lähialueet (n. 150 km Porista)

Maailma navassa

maailma.navassa@gmail.com

044-0460463

Silja Sjölund

Pori, Satakunta ja lähialueet

Helmi & Taimi

silja.sjolund@helmijataimi.fi

044-5316975

Camilla Snickars 

Vasa, Österbotten 

Jordmor

jordmorfinland@gmail.com 

050-3580901

Kristiina Tervonen

Oulu ja lähialueet

Käsi Sydämellä

Facebook

katilopalvelu@gmail.com

044-9719879

Tuija Jussila

Oulu

Kätilöpalvelu Elämänpuu

thujapuu@gmail.com

050-3509486

Miina Hirvikangas
Oulu, + 200km
miina.hirvikangas@gmail.com
050-5508355

Mira Laitinen
Vaasa ja lähialueet
Maamo
maamomira@gmail.com

Jos haluat muuttaa tietojasi tai saada yhteystietosi sivulle, lähetä tiedot osoitteeseen webmaster@aktiivinensynnytys.fi